Держслужбовець - це особа, яка здійснює професійну діяльність, займаючи посади в державних органах та їх апараті, і отримує заробітну плату за рахунок державних коштів.
 
ФорумКалендарьЧаВоПоискПользователиГруппыРегистрацияВход

Поделиться | 
 

 С главного специалиста на ведущего

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз 
АвторСообщение
jojo91

Почетный гость
Почетный гость


Сообщения : 7
Репутація : 9
Карма : 0
Дата регистрации : 2016-09-26

СообщениеТема: С главного специалиста на ведущего   Пн Сен 26, 2016 5:28 pm

Ситуация такая. Согласно новому закону, в каждом отделе департамента облгосадминистрации должен быть ТОЛЬКО ОДИН главный специалист. Меня собираются сделать ведущим специалистом - то есть, тупо понизить. Вопрос такой: это вообще законно и делается так? Есть вообще хоть что-то, чем я могу аппелировать, чтобы воспрепятствовать этому?
На самом деле, вопрос актуален для многих главных спецов
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
sanya13579

Эксперт
Эксперт


Мужчина Сообщения : 240
Репутація : 256
Карма : 15
Дата регистрации : 2015-10-03

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Пн Сен 26, 2016 6:21 pm

А где написано, что в отделе только один? Просто в органе власти должны быть хотя бы по одному просто спецу и ведущему. А то, что переводят всех на низшие должности, аргументируя новым законом, так это просто экономия бабла, которое пойдет на премии руководству Very Happy
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
jojo91

Почетный гость
Почетный гость


Сообщения : 7
Репутація : 9
Карма : 0
Дата регистрации : 2016-09-26

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Пн Сен 26, 2016 6:46 pm

да, в самом законе не написано. Очевидно эта норма есть в какой-то постанове или ещё хз чём, которое основано на новом законе
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
AntonyMan

Читатель
Читатель


Мужчина Сообщения : 21
Репутація : 22
Карма : 1
Дата регистрации : 2015-02-05

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Вт Сен 27, 2016 10:29 am

@jojo91 пишет:
Ситуация такая. Согласно новому закону, в каждом отделе департамента облгосадминистрации должен быть ТОЛЬКО ОДИН главный специалист. Меня собираются сделать ведущим специалистом - то есть, тупо понизить. Вопрос такой: это вообще законно и делается так? Есть вообще хоть что-то, чем я могу аппелировать, чтобы воспрепятствовать этому?
На самом деле, вопрос актуален для многих главных спецов

Нехай вам покажуть де конкретно написано, що має бути лише 1 головний спеціаліст на відділ. Як сказав sanya13579

ст. 51 п.2 абз.5
У державних органах відповідної юрисдикції забезпечується наявність усіх груп оплати праці, передбачених частиною першою цієї статті.

P. S.
Коли скорочують/понижують, то мають писати згідно якого документу це роблять
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
LEXXX

Admin
Admin


Мужчина Сообщения : 1176
Репутація : 1369
Карма : 136
Дата регистрации : 2014-05-13

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Вт Сен 27, 2016 10:32 am

Не має такої норми ні в Законі, ні в підзаконних актах. Принаймні до цього часу я не бачив.
Погоджуюсь з sanya13579, Вас вводять в оману, бажаючи послатися на вимоги "поганого" НПА, що змушує "добре" керівництво так вчинити.

З іншої сторони, керівник може в штатному розписі передбачити, що всі працівники конкретного відділу є простими спеціалістами, а в іншому - всі є головними. Звичайно, це не дуже справедливо, але, формально, вимога з частини другої ст. 51 ЗУ "Про ДС" щодо забезпечення наявності усіх груп оплати праці стосується саме державних органах відповідної юрисдикції, а не їх підрозділів. Якщо хтось скаже, що ні, то нехай тоді скаже, чи забезпечено у кожному підрозділі державного органу наявність, наприклад, посади заступника керівника підрозділу (департаменту,управління, служби, відділу, сектору). .


Последний раз редактировалось: LEXXX (Вт Сен 27, 2016 10:57 am), всего редактировалось 1 раз(а)
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
jojo91

Почетный гость
Почетный гость


Сообщения : 7
Репутація : 9
Карма : 0
Дата регистрации : 2016-09-26

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Вт Сен 27, 2016 10:55 am

Вы об этом?
"У державних органах відповідної юрисдикції забезпечується наявність усіх груп оплати праці, передбачених частиною першою цієї статті".
А разве могут просто понизить в должности без проступков со стороны госслужащего? Даже несмотря, что в законе описана необходимость существования всех групп оплаты труда.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
LEXXX

Admin
Admin


Мужчина Сообщения : 1176
Репутація : 1369
Карма : 136
Дата регистрации : 2014-05-13

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Вт Сен 27, 2016 11:02 am

Вас ніхто понижувати не буде. Просто в конторі робиться реорганізація, в результаті якої у відділі більше не має посади "головного спеціаліста", яку ви займали. Натомість з"являється вакантна посада "спеціаліста", яку Вам пропонують. А Ви можете або погодитися, або ні. Формально не підкопаєшся.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
jojo91

Почетный гость
Почетный гость


Сообщения : 7
Репутація : 9
Карма : 0
Дата регистрации : 2016-09-26

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Вт Сен 27, 2016 11:07 am

как раз и не так. В отделе сейчас 2 главных специалиста, кроме остальных людей. И вот почему-то решили ведущим сделать именно меня. А тот второй - главным так и останется
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
LEXXX

Admin
Admin


Мужчина Сообщения : 1176
Репутація : 1369
Карма : 136
Дата регистрации : 2014-05-13

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Вт Сен 27, 2016 1:31 pm

@jojo91 пишет:
... И вот почему-то решили ведущим сделать именно меня. А тот второй - главным так и останется

Не "почему-то", а переведення державного службовця на нижчу вакантну посаду за рішенням керівника державної служби "з урахуванням його професійної підготовки та професійної компетентності" (частина перша ст.41 ЗУ "Про ДС"). Як має здійснюватися таке "врахування" чітко не встановлено. Тобто на розсуд керівника.

Теоретично можете не погодитися на таке переведення (частина друга ст.41 ЗУ "Про ДС"). Але по документам це проведуть, як зміна істотних умов державної служби (пункт 1 (і можливо 2) частини третьої ст.43 ЗУ "Про ДС"), що запустить частину четверту ст.43 ЗУ "Про ДС". А тут, або згоден, або звільняйся.

Єдиним шансом є доведення (правда не знаю де. Можливо в суді) того, що Ваше переведення є прихованим покаранням (частина п"ята ст.41 ЗУ "Про ДС"). Але про такі прецеденти поки не чув.

Зможете з фактами довести "неправильність" дій керівника, а потім продовжувати там працювати? Вам обирати.

Не сприймайте мої слова, як не бажання Вам допомогти. Я лише описав найімовірніший варіант подій.
Пару останніх днів модно казати про необхідність запровадження "презумпції правоти" поліцейських. Так от, нашим законом така презумпція надана керівникам державної служби.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
jojo91

Почетный гость
Почетный гость


Сообщения : 7
Репутація : 9
Карма : 0
Дата регистрации : 2016-09-26

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Вт Сен 27, 2016 1:35 pm

в том-то и дело, что в данный момент никакой вакансии ведущего специалиста в отделе нет. Структура остаётся прежней. Реорганизации нет. Просто некоторых из главных делают ведущими
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
LEXXX

Admin
Admin


Мужчина Сообщения : 1176
Репутація : 1369
Карма : 136
Дата регистрации : 2014-05-13

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Вт Сен 27, 2016 1:59 pm

Зробити головних спеціалістів провідними зовсім не просто. Для цього потрібно внести зміни до штатного розпису. А вже після цього буде письмове попередження про зміну істотних умов державної служби і пропонування нової посади.
Вас просто "обрадовали зарание".
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
jojo91

Почетный гость
Почетный гость


Сообщения : 7
Репутація : 9
Карма : 0
Дата регистрации : 2016-09-26

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Вт Сен 27, 2016 2:02 pm

@LEXXX пишет:
Зробити головних спеціалістів провідними зовсім не просто. Для цього потрібно внести зміни до штатного розпису.
тогда выходит из начальника отдела тоже можно сделать обычного специалиста просто изменив штатку?
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
LEXXX

Admin
Admin


Мужчина Сообщения : 1176
Репутація : 1369
Карма : 136
Дата регистрации : 2014-05-13

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Вт Сен 27, 2016 2:14 pm

А так і роблять, об'єднуючи відділи чи перетворюючи їх на сектори. Причому, судячи із постанови КМУ від 23 серпня 2016 р. № 545, яка зменшила нормативи чисельності працівників для утворення підрозділів, ця проблема набула массового характеру. На сайті Уряду так і пишуть: Прийняте рішення допоможе зберегти висококваліфіковані кадри в умовах обмеженості фонду оплати праці та скорочення чисельності працівників. Як Ви зрозуміли - висококваліфіковані кадри це керівники підрозділів та їх заступники, яких повідомили про пониження.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
jojo91

Почетный гость
Почетный гость


Сообщения : 7
Репутація : 9
Карма : 0
Дата регистрации : 2016-09-26

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Ср Сен 28, 2016 2:29 pm

я так понял, мне должны дать письменное уведомление о изменении условий труда не позже чем за 2 месяца до вступления в силу этих изменений? На протяжении двух месяцев я остаюсь работать главным специалистом?
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
sanya13579

Эксперт
Эксперт


Мужчина Сообщения : 240
Репутація : 256
Карма : 15
Дата регистрации : 2015-10-03

СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Ср Сен 28, 2016 2:47 pm

@jojo91 пишет:
я так понял, мне должны дать письменное уведомление о изменении условий труда не позже чем за 2 месяца до вступления в силу этих изменений? На протяжении двух месяцев я остаюсь работать главным специалистом?
Конечно.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
Спонсируемый контент





СообщениеТема: Re: С главного специалиста на ведущего   Сегодня в 10:21 pm

Вернуться к началу Перейти вниз
 

С главного специалиста на ведущего

Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу 
Страница 1 из 1

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Форум державих службовців України :: Про головне :: Новий закон "Про державну службу"-
Рейтинг@Mail.ruЯндекс.Метрика